Yurtdışı Alışveriş Siteleri
Yurtdışı Alışveriş Siteleri

Yurtdışı sitelerinde almak istediğiniz ürünlerin bütçenize daha uygun olduğu bir gerçektir. Ancak nasıl yapacağınıza dair bir fikriniz olmayabilir. oldukça kolay ve güvenilir sitelerin listesini sizlerle paylaşıyorum. iyi alışverişler..

\

eBay
internet üzerindeki en büyük alışveriş sitelerinden biridir. en populer ödeme şekli paypaydır. Kredi kartı da (visa, mastercard) kabul edilmektedir.

ürünlerin satışları “Hemen Al” ve “Açık arttırma” usulu olmak üzere 2 yolla gerçekleşmekte. Her ürünün satışı farklı buna karşılık ödeme şekilleri de farklıdır. siz kendinize uygun olanı seçebilirsiniz. 150 Euronun altındaki siparişler gümrüğe girmemektedir. Kargo ücretine gelince Shipping bölümünden kargonun ne kadar tutacağını görebilirsiniz.

www.ebay.com

\

StrawberryNet;
Defalarca alışveriş yaptığım sitelerden biri. Orjinal kozmetik ve parfüm ürünlerinde de şaşırtıcı fiyatlarla karşılaşıyorsunuz. kozmetik ürünlerinde herhangi bir kargo ücreti yok. sadece parfümde %10 kadar bir ücret ödüyorsunuz. takip edilmesi gereken sitelerden biri özellikle kampanya dönemlerinde. Üstelik ilk kez alışveriş yapanlara kozmetik hediyeler gönderiyorlar.Gözünüz kapalı alışveriş yapabileceğiniz ve güvenebileceğiniz bir site.

http://tr.strawberrynet.com/main.aspx

\

fragranceX.com;

Orjinal Parfüm ve Kozmetik ürünlerini uygun fiyata alabileceğiniz bir başka site. Bu site de aynı zamanda parfümlerin Testerları da satılmaktadır. Sitenin “Testers” yazan bölümünden inceleyebilirsiniz.
Sitede gönderim ücreti alınmamaktadır. Bunun için “checkout” kısmında “cupon” bölümüne free yazmanız yeterlidir. Bazı ürünleri strawbery’e göre daha uygun olabilir. Bu siteden sadece bir kez alışveriş yaptım oldukça güvenilir bir site ancak tek dezavantajı kargonun oldukça geç gelmesi.(20 gün)acelem yok diyenler için tercih edilebilecek bir site.

http://www.fragrancex.com/

\

amazon.com;
Bir başka güvenilir sitelerden biri. ancak her ürünün gönderimi türkiye’ye yapılmamaktadır. Kitap, oyun, dergi, Dvd gönderimleri yapılıyor. Yine de ihtiyaçları karşılayabilen bir site eğer bunlardan birini arıyorsanız.

http://www.amazon.com/

\

cdwow.us;
güvenilir sitelerden biri daha. Dvd, Müzik Cd si, Video oyunları satılmaktadır. Fiyatlar gerçekten şaşırtıcı. 3-4 Dolara film alabiliyorsunuz. ve en güzeli Gönderim ücreti talep etmiyor. 5-10 günde kargonuz elinize ulaşıyor.

http://www.cdwow.us/

\

dealextreme.com;
oldukça uygun fiyata elektronik ürünleri bulabileceğiniz bir site. yoğunluklu olarak ürünler, çin’den geliyor. ücretsiz kargo gönderimi yapıyorlar. ancak geliş süresi uzun; en az 2 haftada ulaşıyor.

http://www.dealextreme.com/

Tüm sitelerdeki alışverişleriniz 150 Euro’nun altındaysa gümrükte sorun yaşamazsınız.

Bu yazı justThink tarafından bildirgec.org adresli sitede yayımlanmak üzere yazılmıştır. Kaynak gösterilmeksizin kopyalanamaz.


Pilli Projeleri: Pilli.com: Kolektif Bağımsız İçerik | Sosyomat.com: Arkadaşını Etiketle | Put.io: Online Cloud Storage

0 comments

No comments yet

Bir Cevap Yazın